7 Golle Şike Şüphelerini Sildiğimi Düşünüyordum

Bundan bir hafta önce bir turnuva maçından bahsetmiştim. Oynamalı mıyım, oynamamalı mıyım sorusunu yöneltmiştim. Bu gün de o maçın sonucunu, arkasından gelen tepkileri ve beni oynadığıma pişman eden şike iddialarını anlatacağım. Ama yazıya başlamadan buradan maç öncesine bir göz atın derim ben. Bu yazının daha anlamlı gelmesi açısından bu önerim tabi.

Ben direkt maçtan gireyim konuya. Rakibin finale çıkması için bizi 15 farklı yenmesi gerekiyordu. Dolayısıyla biraz hızlı başladılar maça. Sonuç olarak 14 – 8 gibi net bir skorla yendiler. Ama tabi yetmedi finale çıkmalarına. Bunun suçlusu da maçtan önce olduğu gibi bendim onlar için =) Maçtan önce Mesut Özil’ in durumunu örnek göstererek, “Bak Mesut‘ a adam Türk olduğu halde Alman milli takımı ile Türkiye’ ye gol attı, sen de onun gibi çalıştığın yerin takımına gol atarsan sonun kötü olur” demelerinden, maç sonunda olacakları tahmin etmeliydim sanırım.

Buna rağmen ben futbolumu oynadım tabi. Kulaklarımı dış dünyaya kapatıp “Diğer takımların şampiyonluğu bizi ilgilendirmez” parolasıyla, sadece önümüzdeki maçı düşündüm ve gerekeni yaptım. Sonuç: 8 golün 7′ sini ben atmışım. Düşünsenize çalıştığınız yerin takımına 7 gol atmak… Maçtan sonraki ilk bir haftada, staj benim için geçmek bilmedi zaten. Şike olayından sonra da abartıların zirvesindeki bir sürece girdik.  Öyle bir süreç ki  beni de şike olaylarında suçlu olarak görüp sorgulanmamı talep edenler bile oldu 😀 Zaten stajımın yandığını her gün duyuyordum.

Laf aramızda mahalledeki caminin hocasına sordum, “Hocam finale kalacak olan takımlardan bir tanesi ‘5 gol at, sana 1000 dolar’ dediler. Günah mıdır?” diye. Hoca da günah olmadığını söyleyince, sonuç bu oldu =)))

İşin ilginç yanı, bu skordan bizim takımın da memnun olmamasıydı. Maç içinde, “Şeref bugün oynamıyorsun, farketmedim sanma. Duygusal davranıyorsun” diyen kaleci ağabeyim için ben daha ne yapmalıydım? 7 golle tüm şüpheleri sildiğimi düşünüyordum ama yine iki taraf arasında kaldım =))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir