Oynamalı Mıyım, Oyanamamalı Mıyım?

Tabi başlıktan bir şey anlamadınız. Lütfen mazur görün çünkü ben şu an ne yaptığımın farkında bile değilim. Olay şu ki stajımı sürdürdüğüm şirkette bir futbol turnuvası var. Turnuvada gruplardaki son maç da bu gün saat 7.00′ da başlıyor.

“Ee ne var bunda” diyeceksiniz. Kısaca olayın hikayesini anlatayım ki konunun arkası boş kalmasın. Ben staja başladığım hafta turnuvanın ortasına gelinmişti zaten. Çalıştığım bölümden de bir takım var tabi turnuvada. Bana sordular:

-Top oynar mısın?

Cevapladım:

-Evet

Tekrar sordular:

-Hangi mevkiide oynuyorsun?

Cevap:

-Forvet ya da orta saha

Gülerek:

-Zaten hiç defansta oynarım diyene rastlamadım =)))))

O günün akşamı şirkette başka bir takımdan teklif aldım ve takımın üçüncü maçında forma giydim. İlk 3 puanıyla tanışmış oldu takım bu maçla. Olayın özeti bu. Şimdi bu günkü maçı önemli kılan, beni bu kadar baskı altına alan durum ise, çalıştığım bölümün takımına karşı oynamamız. Üstelik bizim çıkma iddiamız yok. Rakip 16 farkla yenerse finale kalacak.

Hafta içinde “Eğer oynarsan stajın yanar, bacağını kırarız, mesaiye bırakırız” şeklinde tehditlere maruz kalsam da büyük ihtimalle çıkıp oynayacağım=). İki gündür üzerimde yoğun bir şekilde baskı kurma çabası var. Her yerde karşımdalar, her köşede bir kulis “şeref fısfısfısfıs….”. Öyle yaratıcı fikirler çıktı ki gülmekten yarılırsınız. “Sen oyna ama orta sahayı geçme; kendi kalene gol at, şike süsü verelim; maçın başında sakatlandım de, çık oyundan” gibi daha hatırlayamadığım bir sürü fikir. Ama en çok da sonuncusuna içerlendim, sakatlanıp nasıl çıkarım ben ya. Hafızasını kaybetmiş halde kupa almış adammışım ben =)) Hala hatırlamıyorum ama. Öyle kolay kolay çıkar myım sahadan.

Eğer oynarsam ve gol atar da bir şekilde onları finalden edersem acaba ne yaparlar bana. Daha da önemlisi, şu an ben ne yapacağım onu da bilmiyorum. Resmen iki kutbun ortasında kaldım. Üstelik diğer finalist adaylarının da baskıları yok değil hani. Maça iki saat kaldı, kendi kendime hala soruyorum. “Oynamalı mıyım, oynamamalı mıyım?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir