Avrupa' ya Döşemeye Gidiyoruz!

Duymayan kalmamıştır heralde başlıkta geçen cümleyi. Tahmin ettiğiniz gibi Cem Yılmaz’ ın oynadığı reklam filminden bahsediyorum. Tabi yazı reklam filmi üzerine olmayacak. Reklamın içeriğinden tutun da forumlarda yurdum insanının konu hakkındaki yorumlarından da bahsedeceğim yazıda.

Öncelikle bilmeyen, duymayanlar için reklamın özetini vereyim de duymayan kalmasın 🙂 Türk Telekom Avrupa’ ya fiber optik kablo altyapısı sağlamaya gidiyor. Ayrıntıya gerek yok, olay bu. Merak edenler de reklamı izleyip meraklarını giderebilirler ki Cem Yılmaz oynuyorsa merak etmemek elde değil tabi.

Eğer izlediyseniz reklamı ben devam ediyorum 🙂 Tabi böyle bir olay gerçekleşiyorsa, ilk etapta bir Türk insanı olarak gurur duyuyoruz. Biraz düşündükten sonra insanlar, ben de dahil, şunu sorgulamaya başlıyor:  “Madem öyle bir gücün var, önce Türkiye’ yi düzelt kardeşim!”. Sonuna kadar da haklılar. Ama şöyle de bir durum varmış. Türk Telekom zaten 2005′ ten bu yana Türkiye’ deki internet hızını 40 kat artırmış. Yeter bu kadar biraz da Avrupa’ yla ilgilenelim, Türkiye için yapacağımızı yaptık mantığındalar galiba.  Ama bu insanımızın hiç de hoşuna gitmemiş belli ki. Zira forumlarda karşılaştığım yorumlardan birinde vatandaşımız sitemini şu cümlelerle belirtiyor: ” Telekom Avrupa’ ya kablo döşüyor, Türkiye’ de bize döşüyor” =) Peki haklı mı? Yorum sizin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir