Ücretsiz Adobe CS4 Eğitim Setleri

Tabir-i caizse bilgisayar kullanımının tavan yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Bunu farkeden, her tür meslekten insanlar, bilgisayara yöneliyor. Hatta bilgisayar kullanımının da bir adım ötesine giderek, yazılım, tasarım, animasyon uygulamaları geliştirerek para kazanan birey sayısı da oldukça artmış durumda. Tabi hobi olarak başlayıp işin uzmanı haline gelen kişilere de şahit olmuyor değiliz.

Bu tasarım ve animasyon uygulamaları elbette bir program aracılığıyla yapılıyor. Programların kullanımı için, eğitim kurumları ya da şirketlerin ücretli eğitim setleri bulunmakta. Bu teknoloji aşıkları, programların kullanımını ise gerek internetteki kaynaklardan yararlanarak, gerekse paraya kıyıp az önce belirttiğim ücretli eğitim setlerinden alarak öğreniyorlar. Dünkü yazımda Beltek PHP kursuna başladığımı belirtmiştim. Bu gün kursta hocamız, bize MEB bünyesinde ücretsiz eğitim setleri bulunduğunu söyledi. Ben de bunun bir şekilde insanlara duyurulması gerektiğini düşünerek, burada yazmaya karar verdim.

Dünyanın en büyük tasarım yazılımı üreten şirketi Adobe Systems‘ in en çok kullanılan ürünlerinden bazılarını aşağıda belirttim. Programın videosunun bulunduğu adrese gitmek için listedeki programların üzerine tıklayabilirsiniz. Denemekte zarar yok, faydalı olacağına eminim.  Üstelik piyasadaki ücretli eğitim setlerinin birçoğundan da kaliteli ve ayrıntılı anlatım yapılmış. MEB’ in hazırlamış olduğu bu eğitim setinden ne kadar çok insanı haberdar edersek, bu yazı da o kadar amacına yaklaşmış olacak.

Bilgisayarın herhangi bir dalını kendine meslek edinmiş bazı kişiler, diğer mesleklerden olup da kendini bilgisayarın bir alanında geliştiren kişilerden çoğu zaman şikayetçidirler. “Herkes kendi işini yapsın kardeşim.” gibi muhabbetlere de zaman zaman şahit oluyoruz. Ama ben böyle düşünmüyorum. Teknoloji, her bireyi ilgilendirir, herkes teknolojinin içinde olmalıdır. Bu durumda bir rekabet, rekabetin ardından da kalite doğar. Umarım bu durum bir gün, güzel ülkemizin her tarafına, her alanda dağılır. Konuyu daha fazla dağıtmadan ben sizlere iyi dersler dileyeyim ;]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir