Beltek ile PHP

Başlıktan bir çoğunuzun bir şey anlamadığına eminim. “PHP kısmı tamam da Beltek ne?” diyenleriniz, hatta “Vay be! PHP ile kullanılan yeni bir teknoloji daha mı geliştirilmiş acaba?” diye teknolojinin gelişim hızına hayret edenleriniz bile olmuştur. Durumu açıklayayım. Beltek düşündüğünüz gibi herhangi bir teknolojinin adı değil. Ankara Belediyesi ile Gazi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen kursun adı BELTEK. Ne Pasoymuş Be! yazısının ardından belki Ankara Belediyesi’nin lehine bir yazı olacak bu ama benim derdim paso uygulamasıyla. Belediyeyle bir alıp vermediğim yok. Atalarımız ne demiş: Yiğidi öldür, hakkını yeme.

Beltek kurslarına tekrar gelirsek, ben kurs koşullarını çok uygun buldum. Hem fiyatı çok ucuz, hem de aradığınız her türlü kursun olduğunu söyleyebilirim. Kursun sonunda yapılacak olan sınavla, kursiyerlerin MEB sertifikası alma şansları da var. Ben aslında birinci dönem kayıt yaptıracaktım bu kursa ama Gazi Üniversitesi öğrencilerine ayrılan kontenjanın dolması yüzünden kayıt olamamıştım. Arkadaşlarla birlikte gittik, PHP kursuna kayıt olduk. Tabi kayıt aşaması da kursa olan yoğun ilgiden dolayı bir hayli zorlu geçmişti. Günün her saatinde tıklım tıklım olan kayıt yerini ancak sabahın köründe, kayıt yapan görevlilerden bile erken gelerek boş bulabildik ve kaydımızı yaptırdık.

Bu gün de derslerimiz başladı. Hocamızdan edindiğim izlenimden yola çıkarak, bu üç ayın verimli ve eğlenceli bir şekilde geçeceğini söyleyebilirim. Daha önceden videolardan olsun internetten olsun ufak tefek başlamıştım aslında PHP çalışmaya. Başlangıç seviyesinde bilgi sahibiyim. Umarım kursun sonunda tam anlamıyla bir PHP canavarı olurum :].

Yazının sonuna doğru ilerlerken aynı zamanda, en önemli noktaya da yaklaşmaktayız. Bu aslında siz değerli takipçilerim için müjde mahiyetinde bir haber olacak :] Haberim şudur ki bu kursla birlikte, serefakyuz.com kategorilerine bir yenisini daha ekleyecek. Tabi bu yeni kategorinin PHP olacağını tahmin etmişsinizdir. Bu gelişmeler de göstermiştir ki serefakyuz.com hizmette sınır tanımıyor :] Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir