İnternetimizin 18. Yılı Kutlu Olsun!

Bu yazıyı çok yoğun bir dönemde, algoritma vizesine çalışmam gereken bir zamanda, yazıyorum. Aslında ben de yeni öğrendim. İnternette geziniyorken gördüm, Türkiye’ ye internet geleli 18 yıl olmuş. Bunun hakkında bir şeyler söylemem gerektiğini düşündüm ve bu yazıyı yazmaya karar verdim. Şimdi sizlere internetin tarihçesinden bahsedip de yazıyı uzatmaya çalışmayacağım. Bu 18 yıllık süreç içinde geldiğimiz noktaya değinmek istiyorum elimden geldiğince.

Teknik açıdan olaya bakarsak, gerçekten durumumuz vahim. Bizzat yaşadım ve gördüm. Ankara’nın -Türkiye’nin başkenti- bir mahallesinde eğer internet hızı 3.3 mbit’ i geçmiyorsa, yakınmalarımda da haksız sayılmam galiba. Hem de evinizde 24 saat film indiren bir arkadaşınız varsa (ben isim vermedim farkındaysanız :} yazıyı okuyan arkadaşlarım kim olduğunu anlayacaklar, arkadaşımın affına sığınıyorum) durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Buradan da şu sonuca varıyoruz ki TTnet in (Türkiye’nin gururunun!) altyapıya bir göz atması gerekiyor. Farklı bir seçeneğimiz olsaydı zaten bulaşmayacaktık ama napalım, mecburuz.

Bu yazıyı bir eleştiri yazısı olarak yazmayı ben de istemezdim tabi. Ama klasik laftır, görünen köy kılavuz istemez. Buradan yetkililere sesleniyorum: “Ya verdiğiniz hizmetin karşılığını alın, ya da aldığınız ücretin karşılığında kaliteli hizmet sunun!”. Umarım duymuşlardır:} TTnet ile aramızdaki ortamı daha fazla germeden, internetimizin 18. yılını kutlayarak yazıma son veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir