MSDN Academic Alliance Nedir?

Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri olarak şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Teknoloji gelişiyor, bilgisayarın kullanım alanları gün geçtikçe katlanarak artıyor. Bu bizim için ayrı bir avantaj, ama benim asıl değinmek istediğim nokta, bizim için büyük bir şans sayılabilecek bu günkü yazımın konusu ise MSDN Academic Alliance Programı olacak. (Bundan sonraki satırlarda MSDN AAP olarak bahsedeceğim.) Peki ne işe yarar bu MSDN AAP? Cevabını bu yazıda bulabileceksiniz.

MSDN AAP, Microsoft’ un sunmuş olduğu büyük bir nimettir. Şöyle ki, MSDN AAP’ ye üye olursunuz ve Microsoft’ a ait hemen hemen tüm programlardan lisanslı olarak yararlanma imkanına sahip olursunuz. Ayrıntıya girmek gerekirse, MSDN AAP’ de office programı ile  işletim sistemlerinin ultimate versiyonları hariç aklınıza gelen tüm ürünleri indirebilirsiniz. En azından benim sayfamda bunlar yok demeliyim sanırım.

Son zamanlarda bu işe önem veren üniversite sayısında hızlı bir artış gözlenmekte. Sağolsun Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bunu bizler gelmeden halletmiş. Diğer tüm üniversiteler de kesinlikle bu nimeti öğrencilerinin hizmetine sunmalı. Öğrenciler program indireceğim diye forumlarda bir arayışın içinde olmasın. Üstelik crack bulmak da programı aramak kadar zahmetli olabiliyor. Eğer üyeliğiniz varsa, ya da üniversitenizin bir anlaşması varsa gerekli bilgileri aldıktan sonra buradan giriş yapabiliyorsunuz. (Not: Verdiğim link Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri tarafından kullanılabilen sayfadır)

Üstelik MSDN Academy sadece bunla da kalmıyor. Gerektiğinde size programlama alanında yardımcı da olabilir. Mesela bir classın ne işe yaradığını, fonksiyonlarının neler olduğunu, hangi parametrelerini alıp geriye ne döndürdüğünü de ayrıntılı bir şekilde anlatabilir. Programlama alanında yardıma ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olacak msdn sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yani sonuç olarak MSDN‘ in marifetleri bunlar. İsterseniz üye olur, bu ayrıcalıklara sahip olursunuz ya da üye olmadan programlama alanında size yardımcı olmasını tercih edersiniz. Görüşmek dileği ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir